آموزش تبدیل ریال به تومان در Easy Digital Downloads

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

آموزش تبدیل ریال به تومان در Easy Digital Downloads

در آموزشی که اخیرا برای شما در سایت درج کردیم، به تبدیل عبارت RIAL به ریال در افزونه EDD پرداخته بودیم. اما نکته ای که یک جورهایی در آن آموزش از قلم افتاد، آموزش تبدیل ریال به تومان در Easy Digital Downloads بود. البته این مسئله از جهاتی هم مزیت خاص خود را داشت. اگر میخواستیم آموزش تبدیل ریال به تومان در افزونه edd را در همان آموزش برای شما شرح دهیم، این مسئله به شکل مختصر و کوتاه و بدون پرداختن به همه زوایای ماجرا انجام میشد. اما حالا که یک آموزش جداگانه را به این مبحث اختصاص داده ایم، میتوانیم تمامی مواردی که لازم است در این رابطه مطرح شود را به طور کامل و آنطور که باید و شاید، برای شما شرح دهیم.

در آموزش امروز به دو روش، اضافه کردن تومان به افزونه EDD را خواهیم آموخت. در روش اول، این کار را با استفاده از کد انجام داده و در روش دوم همین کار را با استفاده از یک افزونه کاربردی کوچک انجام میدهیم. در آخر هم به چند نکته پیرامون این آموزش خواهیم پرداخت که شاید مطالعه آنها برای شما هم جالب باشد. با ما همراه شوید.

تبدیل ریال به تومان در Easy Digital Downloads با استفاده از کد

در روش اول، تبدیل واحد ارزی ریال به تومان را با قرار دادن چند خط کد در فایل function.php قالب یا افزونه ویژه سایت که از قبل ایجاد کرده ایم قرار میدهیم. این روش دو مزیت دارد. اول اینکه شما را از نصب یک افزونه جداگانه برای انجام عمل مورد نظر، بی نیاز میکند. دوم اینکه ویرگول نشان داده شده در بین اعداد (جداکننده هزار) را از قیمت های نمایش داده شده در سایت شما حذف میکند. برای استفاده از این روش کافی است کد زیر را در یکی از محل هایی که در خط اول ذکر کردیم قرار دهید :

پس از ذخیره تغییرات و بارگذاری مجدد سایتتان خواهید دید که واحد ارزی نمایش داده شده در طرف کاربری سایت از ریال به تومان تغییر داده شده است.

طبق معمول، ایجاد بکاپ از فایلی که تصمیم به ویرایش آن را دارید فراموش نشود!

تبدیل ریال به تومان در Easy Digital Downloads با افزونه

اگر روش قبلی برای شما ایده آل نیست و ترجیح میدهید که با استفاده از افزونه کارتان را راه بیاندازید، این روش برای شما مناسب خواهد بود.

برای استفاده از این روش کافی است افزونه EDD Rial to Toman را بر روی سایت خود نصب و فعال کنید. (آموزش نصب افزونه در وردپرس)

این افزونه نیاز به هیچ نوع تنظیمی نداشته و بلافاصله پس از فعال شدن، واحد ریال را در سایت شما به تومان تبدیل میکند. اما کمبودی که نسبت به روش قبل دارد این است که جداکننده هزار را از قیمت های سایت حذف نمیکند. البته این مسئله ایراد نبوده و بیشتر مبحثی سلیقه ای است. بنابراین با توجه به نیاز و تصمیم خود میتوانید از هر یک از این دو روش که مایل هستید برای تبدیل ریال به تومان در افزونه Easy Digital Downloads بهره ببرید.

توضیحات تکمیلی

در بالا به دو روش عملی، آسان و مناسب برای تبدیل واحد ارزی ریال به تومان در افزونه دانلود های دیجیتال پرداختیم. اما این دو روش تنها روش هایی نیستند که با استفاده از آنها میتوان واحد تومان را به سایت اضافه کرد. مثلا میتوانستیم از فیلتر edd_currencies بهره بگیریم و یا با نصب افزونه EDD Currency by Sorsawo Digital واحد ارزی دلخواهمان را به این افزونه اضافه کنیم. خوب، پس چرا از روش های بالا استفاده کردیم؟

دلیل این مسئله این است که افزونه edd برای واحد های ارزی مختلف، دو رقم اعشار پس از قیمت نشان میدهد. مثلا در واحد ارزی دلار، مقداری مثل 11.99 تعریف شده است. این در حالی است که برای واحد های ارز ایران یعنی تومان و ریال، نشان دادن دو رقم اعشار، مفهومی نداشته و تنها نمای سایت را زشت کرده و از کاربردی بودن آن میکاهد. برای رفع این مشکل، در افزونه edd به صورت پیشفرض برای چند واحد ارزی از جمله RIAL شرطی تعریف شده که اگر واحد ارزی سایت روی یکی از این واحد های ارزی (مثلا RIAL) قرار گرفت، دارای اعشار پس از قیمت نباشد.

حال اگر ما میخواستیم خودمان واحد ارزی جدیدی به افزونه اضافه کنیم، یا میبایست همین مبحث عدم نمایش اعشار را به صورت دستی پیاده سازی میکردیم و یا اینکه باید کدهای افزونه را دست کاری میکردیم که هیچ یک به اندازه دو روش بالا، ساده و کاربردی نیستند.

امیدواریم که آنچه در این آموزش ذکر شد، برای شما مفید بوده باشد.

...
نویسنده : استخدام کار بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 5 ارديبهشت 1396 ساعت: 15:36

close
تبلیغات در اینترنت